Alarm Kontrol Merkezi

Anasayfa / Kurumsal / Alarm Kontrol Merkezi

Alarm Kontrol Merkezi


Sahip olduğunuz alarm paneline ait tüm sinyallerin 7 gün 24 saat profesyonel operatörler tarafından takip edilip sinyalin gerçekliğini ve sorunun içeriğini saptayarak alarm durumlarında yetkili kişi veya birimlere haber veren sistemlerdir. İhtiyaç durumunda ilgili kolluk kuvvetleri, itfaiye, polis ve sağlık birimlerini arayarak gerekli müdahalenin en kısa zamanda yapılmasını sağlar.


Atlastek

5188 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca kurulmuş, emniyet birimleri ile koordineli çalışan, resmi makamlar tarafından sürekli denetlenebilen, T.C. içişleri bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur. Abonelerin bilgi ve belgelerin gizli tutulduğu bu merkezdeki tüm çalışanlar güvenlik soruşturulmasından geçmiş olup Emniyet Müdürlüğüne gerekli bildirimleri yapılarak göreve başlamışlardır.


Alarm kontrol merkezinde hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, sabotaj veya doğal afet durumlarında alarm panellerinden gelen sinyaller değerlendirilir ve ihtiyaç doğrultusun da sistem yetkilisi, kolluk kuvvetleri, özel güvenlik birimi veya sağlık kuruluşları en kısa sürede durumdan haberdar edilerek müdahale edilmesi sağlanır.

Referanslarımız